• slidebg1
 • Leśna Polana – Jacek Rozenek – Polecam!
  Polecam! Wyjątkowe miejsce – Leśna Polana – Jacek Rozenek
 • slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1

AKTUALNOŚCI

CEREBROLIZYNA – TERAPIA NEUROLOGICZNA

Nowość w Leśnej Polanie. Cerebrolizyna - wlewy dożylne po udarze/urazie mózgu.

WIĘCEJ

OPIEKA DŁUGOTERMINOWA BEZ REHABILITACJI

Rehabilitacja po udarze mózg, opieka długoterminowa. Każdego dnia, 24h.

Ważne informacje: Zasady przyjęcia i pobytu

Zaliczki na pobyt

Ze względu na różnorodność zagadnień organizacyjnych, prawnych oraz finansowych, związanych z pobytem w naszym ośrodku, uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi informacjami zawartymi poniżej.

 1. Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.
 2. Całodobowa opieka nie oznacza opieki jeden do jednego - nie świadczymy tego rodzaju dodatkowych usług
 3. Rytm pracy personelu wyznaczają stałe godziny toalet, kąpieli, wymiany pościeli, rehabilitacji wykonywane przez wykwalifikowany personel ośrodka.
 4. Pacjenci logiczni są zobowiązani do używania systemu przyzywowego dostępnego przy każdym łóżku pacjenta oraz w toaletach pokojowych.
 5. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich muszą posiadać własne pasy zabezpieczające.
 6. Pacjenci otoczeni są  opieką lekarza internisty.
 7. W przypadku sytuacji zagrożenia życia wzywane jest pogotowie ratunkowe,gdzie lekarz pogotowia podejmuje decyzje w zakresie zabrania czy też nie pacjenta do szpitala.
 8. W przypadku konieczności zastosowania leczenia szpitalnego skierowanie wystawia lekarz ośrodka.
 9. Kadra Leśnej Polany nie świadczy usług opiekuńczych pacjentowi skierowanemu do leczenia szpitalnego.
 10. Cena poniżej nie zawiera rehabilitacji, która jest możliwa na życzenie, za zgodą lekarza, za dodatkową opłatą i w miarę dostępności miejsc na rehabilitacji.
 11. Przyjmujemy pacjentów z cewnikami, sondami, PEG- iem, rurką tracheotomijną.
 12.  Założenie / wymiana cewnika / sondy są usługami dodatkowo płatnymi wg cennika świadczeń dodatkowych.
 13. Wymiana  rurki tracheostomijnej jest realizowana na terenie ośrodka, wyłącznie przez lekarza anestezjologa i podlega dodatkowej opłacie – wg cennika świadczeń dodatkowych.
 14. Założenie, wymiana, usunięcie PEG’a odbywa się wyłącznie w warunkach szpitalnych, gdzie pacjent jest kierowany przez lekarza ośrodka.
 15. Pobyty poniżej 30 dni rozliczane są wg stawek dziennych podanych w nawiasach poniżej, przy czym  minimalny pobyt w ośrodku to 14 dni z wyłączeniem pacjentów z PEG, rurka tracheotomijną.
 16. Ceny nie zawierają kosztu leków, pampersów i specjalistycznych środków higieny osobistej. Cena zawiera wyłącznie świadczenia wymienione poniżej.
 17. W celu zabezpieczenia dodatkowych, nieprzewidzianych potrzeb pacjenta poprosimy o wpłatę kwoty minimum 200 zł miesięcznie do depozytu Pacjenta prowadzonego przez personel recepcji.
 18. Na terenie ośrodka możecie się Państwo zaopatrzyć w niezbędne do opieki i pobytu produkty i kosmetyki, w tym pampersy i środki pielęgnacyjne SENI.
 19. Oferta obowiązuje od 31.03.2023 roku

Wszystkie ceny zawierają:

 1. Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi, TV i WiFi:
 2. Wyżywienie 5 posiłków dziennie lub indywidualną dietę
 3. Całodobową opiekę pielęgniarki i kadry pomocniczej
 4.  Nadzór lekarza internisty  nad prawidłowym przebiegiem pobytu
 5. Podstawowe badania laboratoryjne krwi – morfologia, CRP, jonogram, kreatynina – 1 x w ciągu 48 h od przybycia.
 6. Pomiar ciśnienia tętniczego oraz temperatury
 7. Terapię zajęciową od poniedziałku do czwartku w godz. 9.oo – 12.oo

 

CENA: 7000 zł/ 30 dni

Pacjenci z rurką tracheostomijną oraz  PEG-iem CENA 9000 zł/30 dni

(minimalny pobyt 30 dni)

 • pokoje 1 osobowe dostępne na życzenie i w miarę dostępności. Opłata dodatkowa +50% ceny pakietu podstawowego.

W stanach budzących niepokój, badania podstawowe (krew i mocz)  odbywają się na zlecenie lekarza ośrodka, a są realizowane w laboratorium pobliskiego szpitala i płatne  wg cennika świadczeń diagnostycznych Leśnej Polany na koniec okresu rozliczeniowego. Na Państwa życzenie zorganizujemy bardziej skomplikowane  badania diagnostyczne. Transport medyczny jest również dodatkowo płatny.

UWAGA:

 1. Stawka za dzień liczona jest od dnia przybycia pacjenta, bez względu na porę. Dzień przyjęcia jest dniem organizacyjnym, w którym Pacjent przechodzi pod całodobową opiekę personelu, otrzymuje zakwaterowanie, posiłki, a także ustalany jest plan jego pobytu i zakres działań opiekuńczych. Lekarz „Leśnej Polany” zapoznaje się z Pacjentem w ciągu 24h od dnia przybycia. Opuszczenie ośrodka przez pacjenta w ostatnim dniu umowy nie podlega żadnych określeniom czasowym.
 2. Udzielanie informacji osobom bliskim nt. przebiegu pobytu następuje wyłącznie w drodze osobistego kontaktu osoby uprawnionej. Informacje w drodze telefonicznej nie są udzielane. Administracja ośrodka nie posiada żadnych medycznych danych na temat pobytu Pacjenta, ponieważ nie ma wglądu w gromadzoną na miejscu  dokumentację oraz nie ma codziennej wiedzy o decyzjach personelu medycznego, pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego.
 3. Sugerujemy rodzinom, których bliscy w wyniku choroby lub urazu tracą  zdolność samodzielnego stanowienia o sobie, rozpoczęcie procedury sądowej w celu ustanowienia opiekuna prawnego oraz uzyskanie zgody sądu  na umieszczenie swojego bliskiego w ośrodku opiekuńczym.
 4. Realizacja na terenie ośrodka diet np. wyłącznie wegetariańskich/wegańskich lub innych z racji przekonań, upodobań czy przyzwyczajeń, zażywanie własnych suplementów, mikstur etc… możliwa jest wyłącznie w porozumieniu i za zgodą lekarza ośrodka, a ich dawkowanie odbywa się przez personel pielęgniarski. Samodzielne zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów, nie zawartych w zleceniach lekarskich, jest zabronione lub wyłączone z odpowiedzialności personelu ośrodka.

Galeria zdjęć       Zapraszamy na film o Leśnej Polanie          Legalność działania            Opinie o nas

KONTAKT

w dni powszednie od 8.oo – 17.oo TEL: 91 385 67 00
w dni powszednie 8.oo – 17.ooTEL: 697 132 444 (Justyna)
w dni powszednie 18.00 – 20.oo oraz soboty 10.oo – 18.00TEL: 600 924 107 (Ewa)
sekretariat@lesnapolana24.pl