• slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1

OPIEKA DŁUGOTERMINOWA

Zrzut ekranu 2015-04-21 o 21.31.34

Ważne informacje:  Zasady przyjęcia i pobytu pacjenta

 1. Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.
 2. Minimalny pobyt w ośrodku to 30 dni. Pobytu krótsze, 14 dni, możliwe za zgodą.P rzedłużanie  o kolejne 14 dni, możliwe w miarę dostępności miejsc i na takich samych warunkach cenowych podanych poniżej.  O chęci przedłużenia umowy prosimy o informację do maksymalnie 5 dni przed zakończeniem umowy. Po tym terminie, ze względu na planowane nowe przyjęcia przedłużenie pobytu nie będzie możliwe.
 3. Pacjenci otoczeni są  opieką lekarza neurologa  
 4. Obchody lekarza  lekarza internisty –  2 x w miesiącu
 5. W przypadku sytuacji zagrożenia życia wzywane jest pogotowie ratunkowe,gdzie lekarz pogotowia podejmuje decyzje w zakresie zabrania czy też nie pacjenta do szpitala
 6. W przypadku konieczności zastosowania leczenia szpitalnego pacjenci kierowani są do pobliskiego NZOZ „Medicam”. Skierowanie wystawia lekarz ośrodka.
 7. Cena nie zawiera rehabilitacji, która jest możliwa na życzenie, za zgodą lekarza, za dodatkową opłatą i w miarę dostępności miejsc na rehabilitacji.
 8. Cena pobytu uzależniona jest od stopnia samodzielności pacjenta.
 9. Pacjenci z chorobami otępiennymi, w tym z chorobą Alzheimera należą do grupy D,  bez względu na rodzaj samodzielności.
 10. Pacjenci cewnikowani – wymiana cewników co 14 dni, usługa dodatkowa płatna.

Wszystkie ceny zawierają:

 1. zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi, TV i WiFi:
 2. wyżywienie 5 posiłków dziennie lub indywidualną dietę
 3. całodobową opiekę pielęgniarki i zespołu pomocniczego
 4. wizyty lekarskie (lekarz neurolog, internista 2 x w miesiącu)
 5. nielimitowane napoje ciepłe i zimne

Grupa A

Ubieranie, rozbieranie , higiena ciała , przyjmowanie posiłków , lokomocja etc. bez pomocy personelu medycznego. Osoba w pełni samodzielna

CENA: 3200 zł/ 30 dni

CENA 1800 zł/14 dni.

Możliwe przedłużenie o kolejne 14 dni przy utrzymaniu tej samej stawki.

Grupa B

Ubieranie, rozbieranie, higiena ciała, przyjmowanie posiłków, lokomocja etc. przy niewielkiej pomocy personelu medycznego, pensjonariusz mobilny, chodzący lub poruszający się na wózku inwalidzkim, nie wymagający całodobowej opieki przyłóżkowej

CENA: 3300 zł/ 30 dni

CENA 1900 zł/14 dni.

Możliwe przedłużenie o kolejne 14 dni przy utrzymaniu tej samej stawki.

Grupa C

Ubieranie, rozbieranie , higiena ciała , przyjmowanie posiłków , karmienie , przesadzanie  do wózka inwalidzkiego przy pełnej pomocy personelu medycznego. Pensjonariusz niemobilny, nie chodzący – wymagający całodobowej opieki przyłóżkowej, z zachowaniem funkcji życiowych, nie wymagających użycia specjalistycznego sprzętu

CENA: 3500 zł/ 30 dni

2000 zł/ 14 dni.

Możliwe przedłużenie o kolejne 14 dni przy utrzymaniu tej samej stawki.

Grupa D

Ubieranie, rozbieranie , higiena ciała , przyjmowanie posiłków , karmienie ,  przy pełnej pomocy personelu medycznego. Pensjonariusz niemobilny, nie chodzący – wymagający całodobowej opieki przyłóżkowej, żywiony za pomocą PEGA  lub/i  z rurką tracheostomijną lub/i ze stomią, wymagający odssyania, dotleniania całodobowego, nawadniania kroplówkami itp…wraz z wymianą i pielęgnację sprzętu wspomagającego.

Uwaga: w grupie D znajdują się wszyscy z chorobami otępiennymi, w tym z chorobą Alzheimera

CENA: 3800 zł/ 30 dni

2200 zł/ 14 dni.

Możliwe przedłużenie o kolejne 14 dni przy utrzymaniu tej samej stawki.

 * cennik świadczeń dodatkowych

UWAGA:

 1. Rehabilitacja,leczenie odleżyn, specjalistyczne opatrunki na rany, konsultacje lekarzy specjalistów, diagnostyka medyczna, transport, pranie odzieży są wykonywane na życzenie i płatne dodatkowo wg obowiązującego cennika świadczeń
 2. Leki i pampersy zapewnia Rodzina.
 3. Stawka   liczona jest od dnia przybycia pacjenta, bez względu na porę.  Dzień przyjęcia jest dniem organizacyjnym, w którym Pacjent przechodzi pod całodobową opiekę personelu, otrzymuje zakwaterowanie, posiłki, a także  ustalany jest plan jego  pobytu.  Lekarz „Leśnej Polany”  zapoznaje się z Pacjentem w ciągu 24 h  od dnia przybycia.
 4. Udzielanie informacji osobom bliskim nt. przebiegu pobytu i rehabilitacji następuje wyłącznie w drodze osobistego kontaktu osoby uprawnionej czyli wskazanej przy podpisaniu umowy w druku Osoby Uprawnione do Kontaktu, stanowiącego integralną część umowy. Informacje w drodze telefonicznej nie są udzielane. Administracja ośrodka nie posiada żadnych medycznych danych na temat pobytu Pacjenta, ponieważ nie ma wglądu w gromadzoną na miejscu  dokumentację oraz nie ma codziennej wiedzy o  decyzjach personelu medycznego, pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego.
 5. Realizacja na terenie ośrodka  diet np. wyłącznie wegetariańskich lub innych z racji przekonań, upodobań czy przyzwyczajeń, zażywanie własnych suplementów, mikstur etc… możliwa jest wyłącznie w porozumieniu i za zgodą lekarza ośrodka, a ich dawkowanie odbywa się przez personel pielęgniarski. Samodzielne zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów, nie zawartych w zleceniach lekarskich, jest zabronione.
Galeria zdjęć       Zapraszamy na film o Leśnej Polanie          Legalność działania            Opinie o nas

KONTAKT

w dni powszednie od 8.oo – 17.oo TEL: 91 385 67 00
w dni powszednie 8.oo – 17.ooTEL: 697 132 444 (Justyna)
w dni powszednie 18.00 – 20.oo oraz soboty 10.oo – 18.00TEL: 600 924 107 (Ewa)
sekretariat@lesnapolana24.pl