• slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1
 • slidebg1

OPIEKA I REHABILITACJA PO UDARZE/URAZIE MÓZGU

Zrzut ekranu 2015-04-21 o 21.31.34

Ważne informacje: Zasady przyjęcia i pobytu pacjenta

 1. Pacjenci otoczeni są opieką lekarza neurologa i lekarza internisty.
 2. Profesjonalna kontynuacja opieki i rehabilitacji po udarze mózgu – tuż po zakończonym pobycie w szpitalu – transport prosto ze szpitala – dla osób wymagających nadzoru lekarza neurologa, całodobowej opieki pielęgniarek i opiekunek medycznych, kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji.
 3. Profesjonalna opieka i rehabilitacja osób po przebytym w przeszłości udarze mózgu, wymagających w dalszym ciągu stałego wsparcia w czynnościach dni codziennego, nadzoru lekarza neurologa, całodobowej opieki pielęgniarek i opiekunek medycznych, kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz kontynuacji rehabilitacji.

Ośrodek jest perfekcyjnie przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących.

ŚWIADCZENIA

 1. Zakwaterowanie w komfortowym pokoju 2-osobowym z łazienką, łóżkami rehabilitacyjnymi z systemem przywoławczym, TV i WiFi
 2. 5 posiłków dziennie lub indywidualna dieta (cukrzycowa, wątrobowa)
 3. całodobowa opieka pielęgniarska i personelu pomocniczego
 4.  lekarz neurolog – 1 x w tygodniu
 5. obchód internistyczny 2 x w miesiącu
 6. codzienny pomiar temperatury i ciśnienia tętniczego
 7. rehabilitacja – ćwiczenia – (60 min. dziennie) od poniedziałku do piątku
 8. nielimitowane napoje ciepłe i zimne

Cena: 4500* zł – umowa – 30 dni – rehabilitacja rozpoczyna się od drugiego dnia pobytu pacjenta i kończy w ostatnim dniu umowy.

Rozszerzenie rehabilitacji do 120 min. + 700 zł

175 zł/dzień – umowa poniżej 1 miesiąca (minimum 14 dni) – rehabilitacja 60 min.

205 zł/dzień – umowa poniżej 1 miesiąca (minimum 14 dni) – rehabilitacja 120 min.

* pozostałe świadczenia tj. rozszerzenie rehabilitacji o zabiegi   fizykalne, hydroterapię, masaż możliwe jest   na życzenie i wyłącznie za zgodą lekarza.

* logopeda, psycholog, dietetyk – są dodatkowo płatne wg cennika świadczeń dodatkowych

* leki, artykuły higieny, specjalistyczne opatrunki, użycie specjalistycznego sprzętu (np. respirator, ssaki), wymiana cewników, pielęgnacja rurek tracheostomijnych– są dodatkowo płatne wg cennika świadczeń dodatkowych.

* Inne niż w zakresie świadczeń konsultacje lekarzy specjalistów   (neurochirurg, ortopeda, chirurg, kardiolog, okulista…) dostępne są za dodatkową opłatą. Wizyty lekarskie w ośrodku – wg stawek lekarzy + 20 zł.

* Organizacja wizyt lekarzy specjalistów  oraz szczególnej diagnostyki ( rezonans, tomograf, RTG, itp) poza ośrodkiem: wg cennika lekarza/placówki realizującej badanie + transport medyczny + 100 zł za organizację  wizyt i badań.

* Badania podstawowe (krew i mocz)  na zlecenie lekarza ośrodka: wg cennika świadczeń dodatkowych Leśnej Polany.

UWAGA:

 1. Stawka za dzień liczona jest od dnia przybycia pacjenta, bez względu na porę. W obydwu przypadkach dot.terminu zawarcia umowy (poniżej czy powyżej 1 miesiąca) dzień przyjęcia jest dniem organizacyjnym, w którym Pacjent przechodzi pod całodobową opiekę personelu, otrzymuje zakwaterowanie, posiłki, a także ustalany jest plan jego pobytu oraz rehabilitacji, która rozpoczyna się w drugim dniu pobytu, a kończy w ostatnim. Lekarz „Leśnej Polany” zapoznaje się z Pacjentem w ciągu 24 h od dnia przybycia.

 2. Udzielanie informacji osobom bliskim nt. przebiegu pobytu i rehabilitacji następuje wyłącznie w drodze osobistego kontaktu osoby uprawnionej czyli wskazanej przy podpisaniu umowy w druku Osoby Uprawnione do Kontaktu, stanowiącego integralną część umowy. Informacje w drodze telefonicznej nie są udzielane. Administracja ośrodka nie posiada żadnych medycznych danych na temat pobytu Pacjenta, ponieważ nie ma wglądu w gromadzoną na miejscu  dokumentację oraz nie ma codziennej wiedzy o decyzjach personelu medycznego, pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego.

 3. realizacja na terenie ośrodka diet np. wyłącznie wegetariańskich lub innych z racji przekonań, upodobań czy przyzwyczajeń, zażywanie własnych suplementów, mikstur etc… możliwa jest wyłącznie w porozumieniu i za zgodą lekarza ośrodka, a ich dawkowanie odbywa się przez personel pielęgniarski. Samodzielne zażywanie jakichkolwiek leków czy suplementów, nie zawartych w zleceniach lekarskich, jest zabronione.

Galeria zdjęć       Zapraszamy na film o Leśnej Polanie          Legalność działania            Opinie o nas

KONTAKT

w dni powszednie  8.15 – 17.oo oraz w soboty  10.oo – 16.oo –  TEL: 91 385 67 00
w dni powszednie 9.oo – 15.ooTEL: 697 132 444 (Justyna)
w dni powszednie 16.00 – 20.oo oraz soboty i niedziele od 16.oo – 19.00TEL: 600 924 107 (Ewa)
sekretariat@lesnapolana24.pl